Galvenā lapa Ziņas Inovācija tirgū: Iznomā urbi rentomātā!

Inovācija tirgū: Iznomā urbi rentomātā!

“Tehnikas nomas bizness ir kopumā iestagnējusi nozare, taču cilvēku paradumi un vērtības mainās, tādēļ ir jāmainās arī nozarei, tajā ir nepieciešamas inovācijas,” skaidro Stats Serviss valdes loceklis Vigants Lesausks. “Ir mainījusies cilvēku patērēšanas kultūra. Pirmkārt, cilvēkam vairs negribas apkrauties ar mantām, pirkt visu, kas nepieciešams tikai īslaicīgai izmantošanai. Otrkārt, aug patērētāja prasības – nepieciešams visaugstākās kvalitātes piedāvājums, kas ir dārgi. Treškārt, aug prasības pret apkalpošanu – aizvien attīstās pašapkalpošanās kultūra, aug nepieciešamība pēc vajadzību apmierināšanas nekavē-joties.”

“Lai sniegtu klientiem vislabākos risinājumus un efektivizētu uzņēmuma darbu, Stats Serviss ir uzsācis digitālo transformāciju dažādos darbības aspektos. Sākot no iekšējiem procesiem līdz jaunai mājas lapai ar tiešsaistes rezervācijas iespējām, ko palaidām oktobrī. Arī šāda rentomāta izveide ir viens no soļiem uzņēmuma attīstībai jaunā līmenī,” par idejas rašanos stāsta V.Lesausks.

Doma par šāda nomas automāta nepieciešamību radās vasarā, bet tajā brīdī nebija risinājuma, kā to realizēt dzīvē. Tādēļ uzaicinājums piedalīties hakatonā bija tieši laikā un, kā šodien varam redzēt, rezultējies ar ļoti labiem panākumiem, jo tehniskā puse, kas sagādāja visvairāk bažu, tagad ir atrisināta. Un risinā-jums atrasts tikai 30 dienu laikā, pateicoties produktīvai starpnozaru sadarbībai. Ir izveidota aplikācija, kurā cilvēks var atrast sev vajadzīgo instrumentu, redzēt, kuros rentomātos tas pieejams, kāda ir tā nomas maksa, rezervēt.

Stats Serviss partneris šī projekts realizācijā ir AndIT Solutions, kas izmanto modernākās tehnoloģijas, lai atrisinātu sarežģītus biznesa un tehnoloģiju izaicinājumus. “Mūsu galvenais uzsvars tiek likts uz dažādu interesantu risinājumu izstrādi, kas domāti cilvēkiem. Nepārprotami, tehnoloģijas ir mūsu visu tagadne un nākotne. Tehnoloģijām ir jāatvieglo un jāpilnveido mūsu dzīves, AndIT ir daļa no tā. Mēs iesaistījāmies X-industriju hakatona projektā, jo tas šķita interesanti. Uz X-industriju hakatonu nāk biznesa pārstāvji ar konkrētu vajadzību un vēlmi to realizēt maksimāli ātri. AndIT ir pieradis darboties ātri un efek-tīvi, ko pierādījām arī šai projektā,” stāsta AndIT vadītājs Ingus Staltma

Trešais partneris šai projektā ir PastaStacija. PastaStacija valdes priekšsēdētāja Austra Priede: “Klientiem kļūstot arvien prasīgākiem sūtījumu piegādes izmaksu un kvalitātes ziņā, mēs ticam, ka vienīgais pareizais ceļš, lai šīs prasības apmierinātu, ir sinerģija un atvērta tipa infrastruktūra. PastaStacija kopš 2016.gada sākuma sadarbojas ar lielākajiem Latvijas loģistikas operatoriem, kas izmanto PastaStacijas infrastruktūru kā pirmās un pēdējās jūdzes piegādi. Tomēr paku terminālu iespējas ir plašākas un tas var kalpot ne tikai kā paku piegādes rīks. Priecājamies, ka beidzot ir izdevies spert soli tālāk un realizēt pirmo starpnozaru sadarbību. Ticam, ka nākotnē arvien vairāk pakalpojumu sniegšanai tiks izmantoti paku termināli kā saskarsmes punkts starp uzņēmumi-em un gala patērētāju.”

Aiga Irmeja, Latvijas IT klastera izpilddirektore: „Esam gandarīti, ka X-industriju hakatons deva vajadzīgo atspēriena punktu Stats Serviss komandai, uzņēmu-ma darbības paplašināšanai, attīstot un automatizējot nomas punktu tīklu. Jāatzīmē, ka Stats Serviss un AndIT Solutions kopdarbs šīs četras nedēļas ir bijis tik produktīvs, ka radītais risinājums jau pavisam drīz tiks piedāvāts klientiem. Tas pierāda, ka skaidra vīzija par attīstību, vēlme inovēt un meklēt saistošus tehnoloģiskos izstrādājumus ir priekšnoteikums veiksmīgai starpnozaru sadarbībai.”

“Šobrīd ir radīts pirmais strādājošais instrumentu nomas automāta jeb rentomāta prototips, pierādot, ka šī ideja ir realizējama. Jau nākamā gada sākumā plānots īstenot pilotprojektu, ierīkojot pirmos rentomātus reālajā vidē, sākotnēji – Rīgas apkaimē. Ja ideja sevi pierādīs, kam mēs paši ļoti ticam, tad jau nākamā gada laikā automātu tīkls tiks paplašināts, pilnveidots piedāvājums, aizsākot jaunu ēru instrumentu nomas biznesā,” plānos dalās V. Lesausks.