VST

EASY BUILDING realizētie projekti Latvijā, Austrijā, Vācijā, Norvēģijā un Nīderlandē ir būvēti pēc Austrijas uzņēmuma VST BUILDING TECHNOLOGIES AG izstrādātas un patentētas paliekošo (nenoņemamo) veidņu sistēmas – VST tehnoloģijas, kam piemīt unikālas fizikāli mehāniskās īpašības.

Atbilstoši projekta dimensijām rūpnīcā tiek izgatavoti VST tehnoloģijas paneļi, iestrādāts stiegrojums un inženierkomunikācijas, objektā paneļi tiek tikai samontēti un betonēti. VST sienas panelis sastāv no divām 24 mm biezām, līdzeni presētām cementa skaidu plāksnēm (CSP), kas rūpnīcā tiek savienotas vienā panelī. CSP ir mitrumu neuztveroša un ekoloģiska, tās sastāvā ir 63% skaidu, 25% cementa, 10% ūdens un tikai 2% piemaisījumu.

Īsāks būvniecības laiks

VST sienu un pārseguma paneļu montāža ir ātrs process, CSP loksne nav jāšpaktelē visā virsmā, atvērumu ailas un komunikācijas ir iestrādātas rūpnīcā, tas samazina projekta realizācijas laiku un izmaksas. Viena vidēja lieluma daudzdzīvokļu ēkas stāva izbūve 5 cilvēku brigādei aizņem aptuveni nedēļu.

Apvienotas koka un betona priekšrocības

VST tehnoloģija saglabā visas dzelzsbetona paneļu priekšrocības: augstu spiedes un stiepes pretestību, paaugstinātu noturību pret dinamiskajām slodzēm.

Vienlaikus netiek zaudētas priekšrocības, kas piemīt koka būvēm: dzīvošanai labvēlīgs mikroklimats un vienmērīga sienu virsmas siltuma temperatūra.

Augsta skaņas izolācija un energoefektivitāte

Būvējot ar VST, ir viegli sasniegt izcilus skaņas izolācijas parametrus ar skaņas izolāciju Rw= 56 līdz 62dB. VST sistēma ir sertificēta kā Pasīvās mājas komponente.

Izturība pret uguni, pelējumu un kaitēkļiem

Pateicoties paneļu sastāvam, ēku sienas ir nedegošas. Augstais ph līmenis kavē pelējuma veidošanās iespējamību, kā arī atvaira termītus un citus kaitēkļus. VST tehnoloģija paredz ļoti ilgu ēku ekspluatācijas laiku, turklāt šīs sistēmas izmantošana celtniecībā ir droša pat seismiski aktīvajos reģionos.

Kompakts būvlaukums

Tā kā pamatstiegrojums tiek iestrādāts rūpnīcā, būvējot pēc VST tehnoloģijas, ir nepieciešams būtiski mazāks būvlaukums un mazākas celtspējas cēlējmehānismi, salīdzinot ar saliekamā dzelzsbetona konstrukciju montāžu.

“Būvēt ar VST tehnoloģiju ir ātrāk, lētāk un kvalitatīvāk, tādēļ prognozējam, ka pieprasījums pēc šīs tehnoloģijas tikai augs, it īpaši palielinoties būvniecības tempiem un apjomiem.”

EASY BUILDING vadītājs Māris Pētersons

Māris Pētersons

EASY BUILDING un STATS INCOM vadītājs
Vienmēr vajag koncentrēties uz sevi un saviem spēkiem, nevis uz problēmas lielumu.

Juris Bodnieks

būvniecības projektu vadītājs
Arī apstākļos, kurus, šķiet, nevari ne izmainīt, ne ietekmēt, – paļaujies uz savām zināšanām un pieredzi un vienkārši dari!

Pāvels Piļugins

būvdarbu vadītājs, būvinženieris
Neatkāpties nekad. Kas cits, ja ne es!

Renāte Bāliņa