Profesionālie izaicinājumi: viesnīcas rekonstrukcija Vecrīgā

Esam aktīvākajā rekonstrukcijas darbu etapā Vecrīgā, kur top mūsdienīga pieczvaigžņu viesnīca. Pašlaik te tiek veikti inženiertīklu izbūves darbi, iekšdarbi un apdares darbi. Būvniecības procesā STATS INCOM komandai nācies saskarties ar izaicinājumiem un pierādīt savu meistarību ļoti sarežģītās situācijās.

Pirmā akadēmiski izglītotā arhitekta Jāņa Frīdriha Baumaņa projektētās ēkas Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī 2 un Jēkaba ielā 30 bija visnotaļ bēdīgā stāvoklī. Tās sākotnēji celtas kā dzīvojamās mājas, un pēc rekonstrukcijas šeit atkal būs naktsmājas cilvēkiem. Ēkas atjaunošana ir sarežģīts process, tā ir liela atbildība – vēsturiskas vērtības pārcelt mūsdienu vidē un kvalitātē.

Unikāla spiežamo pāļu tehnoloģija

Lai nostiprinātu ēkas pamatus, STATS INCOM pielietoja unikālu spiežamo pāļu tehnoloģiju, kas ne vien ļāva droši nostiprināt ēkas pamatus, bet ir arī draudzīga apkārtējām Vecrīgas ēkām. Ēkas konstruktīvo slodzi uzņem 80 cm bieza dzelzsbetona plātne, kas pastiprināta ar 826 mikropāļiem jeb ar betonu pildītām metāla caurulēm, kas, savukārt, slodzi pārnes uz grunti. Katrs pālis ar hidraulisku iekārtu ar vidējo spēku 500–700 kN tika iespiests 10 līdz 12 metru dziļumā.  Betonējot pamata plātni, katram spiedpālim tika atstāts atvērums, lai pēc tam varētu veikt pāļa iespiešanu. Lai stiprinātu hidraulisko pāļu spiešanas iekārtu, plātnē tika iestrādāts arī Ø36 mm enkurstiegrojums. Kopā ēkas pamatos iestrādāti aptuveni 10 kilometri pāļu.

Māja mājā

“Konstruktori, pārbaudot ēkas esošos mūrus, konstatēja, ka tie nespēj nodrošināt nepieciešamo nestspēju. Tādēļ tika pieņemts lēmums ēkā iebūvēt nesošu tērauda karkasu, kas uzņemtu slodzi no pārsegumiem un to pārnestu uz pamatu plātni. Tādējādi ēkas iekšpusē ir izbūvētas papildu nesošās konstrukcijas jau esošajiem biezajiem ēkas mūriem, kā drošs un spēcīgs mājas karkass jau esošā mājā,” skaidro būvdarbu vadītājs Artūrs Čakste. Kopā ēkā ir iebūvēts metāla rāmis, ko veido četrus kilometrus garas un 300 tonnas smagas kolonnas un sijas.

 

Ziemas dārzs uz jumta

Iekšpagalma jaunās ēkas jumtam izvēlēts arhitektoniski ļoti sarežģīts risinājums. Ēkai būs 132 m2 liels stikla jumts, kura konstruktīvais metāla rāmis būs papildināts ar alumīnija un koka spraišļiem. Jumtam ir sarežģīta forma – tas sastāv no 18 atsevišķām dažāda slīpuma plaknēm, kas savstarpēji savienotas dažādos leņķos. Šajā stiklotajā zonā jeb ziemas dārzā atradīsies viesnīcas brokastu zāle.

“Man pašam bija ļoti interesanti vērot procesu, kā ēkas nelielajā iekšpagalmā no dzelzsbetona tika izbūvēts ēkas jaunais korpuss. Tam ir pieci stāvi un pagrabstāvs. Ēkas konstrukcijās tika iestrādātas 50 tonnas stiegrojuma un 700 m3 betona. Un tas viss izdarīts apstākļos, kad piekļuve darba zonai ar mehānismiem ir ļoti ierobežota,” stāsta A.Čakste.

Izaicinājumi ik uz soļa, bet STATS INCOM komanda jau daudzkārt pierādījusi – nav neatrisināmu problēmu un nepadarāmu darbu. Pēc gada jau varēsim redzēt, kā izskatās labākā viesnīca Rīgā!