Radīts tiražējams daudzdzīvokļu ēkas projekts eksportam un vietējam tirgum – jauni standarti un iespējas dzīvojamo ēku attīstīšanā

Apvienojot ilgtspējīgas inovācijas un gandrīz 30 gadu pieredzi būvniecībā, “STATS grupa” ir radījusi efektīvu, pilnībā izplānotu, tiražējamu dzīvojamās mājas projektu “Harmony Home”. Ziemeļeiropas tirgum radītais projekts risina būvniecības procesa problēmas – būvmateriālu un darbaspēka pieejamību un izmaksu pieaugumu, kā arī veicina būvniecības procesa paredzamību un kvalitātes kontroli. Tas attīstītājiem ļauj par 25% samazināt būvniecības laiku un par 30% samazināt darbaspēka izmaksas, vienlaikus nodrošinot izcilu ēkas kvalitāti un ilgtspēju.

Pirmā pēc “Harmony Home” projekta veidotā māja ir Rīgā, Teikā, Ķeguma ielā 39. “Harmony Home Teika” top sadarbībā ar pieredzējušo nekustamo īpašumu attīstītāju “Realto”. Ēkas būvniecība un dzīvokļu rezervācija tiks uzsākta jau šovasar, ekspluatācijā to plānots nodot pēc gada – prognozējami un īsāki termiņi ir viena no šī projekta priekšrocībām. Vairāk par jauno projektu www.harmonyhome.lv

““Harmony Home” kā produkts ir veidots eksporta tirgum, balstoties uz Ziemeļeiropas augstajām prasībām pret būvniecības un telpas kvalitāti, arhitektūru, būvfiziku. “Harmony Home” ļauj attīstītājam optimizēt izmaksas un laiku, vienlaikus nodrošinot ļoti augstu kvalitāti un ilgtspēju. Pats svarīgākais – tie ir pārdomāti risinājumi, kas ļauj cilvēkiem ikdienas mājas uzturēšanā un apsaimniekošanā ietaupīt naudu un laiku un piepilda visas zinoša mūsdienu cilvēka prasības pēc ērtas un efektīvas dzīves telpas. Šis ir inovatīvs projekts, kurā esam ieguldījuši visu vērtīgāko, ko esam apguvuši, gandrīz 30 gadus strādājot būvniecībā un īpašumu attīstīšanā. Tai skaitā – spēju saskatīt vērtības, kas būs svarīgas daudz ilgāk par rītdienu,” jauno projektu raksturo “STATS grupas” dibinātājs Māris Alberts.

“Harmony Home” iemītniekiem tiek nodrošināts augsts komforts ar A klases energoefektivitāti (VST sistēma sertificēta kā Pasīvās mājas komponente) un teicamu skaņas izolāciju (>54 dB), un ugunsdrošību. Projektā īpaša vērība pievērsta efektīvam dzīvokļu telpu plānojumiem – panorāmas logi, lielas lodžijas, individuālas noliktavas (ar  elektrības pieslēgumu un apgaismojumu), gaisa kvalitātei (rekuperators ar mitruma un siltuma atgūšanu) un augstvērtīgai videi.

Austrijā patentētā VST (paliekošo veidņu) tehnoloģija paredz visu būvkonstrukciju izgatavošanu rūpnīcā ar rūpniecisku precizitāti līdz milimetram. Būvlaukumā veidņi tiek montēti un piepildīti ar betonu, kas veido monolītu izcilas kvalitātes ilgmūžīgu, izturīgu un energoefektīvu būvi. Pēc Skandināvijā plaši izplatītās pieredzes, inženierkomunikācijas tiek montētas un iebetonētas nesošajās sienās un pārsegumos. Šāda pieeja ļauj apiet lielāko daļu no laikietilpīgiem, netīriem un dārgiem papilddarbiem pēc karkasa izbūves, kā arī iegūt papildus telpu uz inženierkomunikāciju šahtu rēķina.

VST tehnoloģija ir īpaši iecienīta Rietumeiropā un Skandināvijā. “STATS grupa” Latvijā pēc šīs tehnoloģijas ir uzbūvējusi jau 8 ēkas, bet Rietumeiropā vairāk nekā 40. Viens no pēdējiem “STATS grupas” īstenotajiem objektiem ir Māstrihtas Viesnīcu menedžmenta augstskolas (Nīderlande) trīs dienesta viesnīcu ēku komplekss ar kopumā 520 numuriņiem, kas tika realizēts gada laikā.

 

Iespēja attīstītājiem – pilnībā izstrādāts augstas kvalitātes ēkas projekts, kas ietaupa resursus

“Harmony Home”, salīdzinot ar standarta daudzdzīvokļu māju, ļauj optimizēt nepieciešamos resursus: par 70% samazināt būvprojekta izstrādes laiku un par 25% būvniecības laiku, kā arī par 30% samazināt darbaspēka izmaksas (nepieciešams mazāks darbinieku skaits būvlaukumā) un par aptuveni 10% kopējās izmaksas – kas ir īpaši būtiski šobrīd, kad tradicionālās būvniecības izmaksas ir strauji kāpušas. Turklāt, nodrošinot izcilu būves kvalitāti ilgtermiņā.

“STATS grupa” piedāvā “Harmony Home” kā līdz sīkākajai detaļai izstrādātu dzīvojamo māju attīstības projektu, kur ir pārdomāts un ietverts viss nepieciešamais no ēkas projektiem ar inženierkomunikācijām, būvniecību ar Austrijā patentēto VST tehnoloģiju, līdz pat pārdošanas platformai un mārketinga instrumentiem. Katram attīstītājam pašam ir iespēja izvēlēties sev piemērotāko projekta komplektāciju.

Šis projekts kā daudzdzīvokļu māja, viesnīca vai dienesta viesnīca ir replicējams uz jebkura zemes gabala ar atbilstošu zonējumu, ņemot vērā attīstītāja un atrašanās vietas prasības. Pateicoties jau veiktajam precīzam projektēšanas darbam, katram projektam ir iespēja izvēlēties nepieciešamo stāvu un korpusu skaitu, kā arī dzīvokļu veidus stāvā.