VST sistēmu mājas Norvēģijas kalnos

“Easy Building”  īstenoja pirmo projektu Norvēģijā, Lillestromā, (netālu no Oslo) un izbūvēja apakšzemes stāvu ekskluzīvām rindu mājām, pielietojot VST nenoņemamo veidņu sistēmu. Lai arī projekts nav no lielākajiem, ko uzņēmums līdz šim īstenojis, tas ir būtisks solis Skandināvijas tirgus apgūšanā.

Pasūtītājs ir viens no lielākajiem nekustamo īpašumu attīstītājiem Oslo apkaimē, pieredzējis būvnieks, kas pats ražo paneļu mājas. No paneļiem tika būvēta arī šo ēku pārējā, virszemes, daļa. Izvēli par labu nenoņemamo veidņu tehnoloģijai un “Easy Building” noteica krietni zemākas izmaksas, salīdzinot ar tradicionālām celtniecības metodēm, darbu precizitāte un ātrums, ko var panākt ar VST, kā arī materiālu kvalitāte un draudzīgums dabai. Svarīgs arguments bija arī tas, ka VST paneļos jau iestrādātas komunikācijas.

Projekta kopējais apbūves laukums – 723 m2, tur tapa sešas rindu mājas ar kopskaitā 22 dzīvokļiem. “Easy Building” šajā projektā izbūvēja apakšzemes stāva sienas, darbiem izmantojot ap 165 m3 betona. Darbu piecu cilvēku komanda paveica ļoti īsā termiņā – divās nedēļās.

“Pasūtītājs nebija gatavs tādam tempam. Kopumā tas, protams, ir kompliments mums, taču šādam tempam īsti nebija gatavi arī sadarbības partneri un būvnieki, kas veica citus saistītos darbus, piemēram, pamatu plātņu betonēšanu, nogāžu nostiprināšanu, ģeodēziskos uzmērīšanas darbus, materiālu un aprīkojuma piegādes. Dažbrīd tas bremzēja arī mūsu darbu, bet, pateicoties mūsu būvkonstrukciju montētāju spējai atrast izeju no dažādām situācijām un projekta vadītāja profesionalitātei, atradām risinājumus un pabeidzām darbus bez aizkavēšanās,” stāsta būvdarbu vadītājs Pāvels Piļugins. “Strādāju “Easy Building” jau septiņus gadus un esmu piedalījies VST paneļu montāžas darbos daudzās valstīs, būvējot dažādas sarežģītības objektus. Šis objekts priekš mums nebija sarežģīts. Toties patīkamākais bija Norvēģijas daba, jo ēkas atrodas kalnā, ar brīnišķīgu skatu visapkārt.”