Zem STATS BUILD zīmola apvienoti visi ar būvniecības jomu saistītie STATS grupas uzņēmumi, tādējādi nodrošinot klientiem pilna cikla būvniecības pakalpojumus – sākot no projektēšanas līdz dzīvošanai gatavām ēkām. Klientam tas ir ērts vienas pieturas risinājums, ar dziļu izpratni par katru no būvniecības posmiem un visu procesu kopumā.

Zem šī zīmola strādā uzņēmumi STATS INCOM, kas veic visa veida būvdarbus un ēku atjaunošanas darbus, EASY BUILDING, kas projektē un būvē ar efektīvo nenoņemamās veidņu sistēmu (Austrijā patentēta VST tehnoloģija) un STATS BAU, kas projektē, būvē un strādā kā ģenerāluzņēmējs Vācijā.

STATS BUILD darbības jomas

Projektēšana. Mēs projektējam ēkas ar mūsdienīgākajām metodēm un programmām (piemēram, BIM). Tas ļauj izveidot līdz detaļai precīzu projektu un atklāt iespējamās kļūdas un aprēķināt nepieciešamos resursus vēl pirms būvniecības sākuma, tādējādi nekavējot izpildes termiņus un optimizējot izmaksas un laiku.

Būvniecība – no pamatiem līdz atslēgai. Esam uzbūvējuši daudzas ēkas, veicot pilna cikla būvdarbus – sākot no zemes gabala sagatavošanas, pamatu, būves karkasa, jumta montāžas un komunikāciju izbūves līdz pat ārējai un iekšējai apdarei un iekārtošanai.

Rekonstrukcija. Rekonstruējam gan fasādes, gan iekštelpas, saglabājot ēku vēsturisko vērtību un piešķirot tām mūsdienīgu funkcionalitāti, kā arī palielinot to efektivitāti. Izmantojam mūsdienu tehnoloģijas un tehnikas, lai būvēm piešķirtu jaunu vērtību.

Ģenerāluzņēmējs. Mūsu pieredze, zināšanas un pieejamie resursi ļauj uzņemties un kvalitatīvi nodrošināt arī ģenerāluzņēmēja funkcijas, jo pilna cikla būvniecības pakalpojumi ar dziļu izpratni par katru no posmiem, ir STATS BUILD priekšrocība.

VST sistēmas
Galvenās VST sistēmu priekšrocības
VST sistēmu tehniskais apraksts

Nenoņemamo veidņu tehnoloģija nodrošina daudzus ieguvumus un vienlaikus ir vienkārša lietošanā. Tā apvieno dzelzsbetona un koka ēku priekšrocības.

Dzelzsbetona ēku priekšrocības, ko sniedz VST tehnoloģija:

  • Augsta pretestība pret spiedienu un stiepi;
  • Augsta izturība pret seismiskām aktivitātēm;
  • Izcila skaņas izolācija;
  • Augsta siltumizolācija;
  • VST būvniecības tehnoloģija ir īpaši piemērota un rentabla visa veida augstceltņu būvniecībā, to pielietojot visos nesošajos un pašnesošajos būvniecības elementos;

Koka ēku priekšrocības, ko sniedz VST tehnoloģija:

  • Pateicoties pareizai hidroizolācijai ir labs mitruma balanss un patīkams mikroklimats;
  • Pastāvīga un vienmērīga sienu virsmas temperatūra.

VST sistēmas ir saņēmušas Pasīvās mājas, Austrijas Būvniecības institūta, ISO 9001:2000 sertifikāciju. Pēc šīs tehnoloģijas, izmantojot nenoņemamo veidņu paneļus, esam Rietumeiropā uzbūvējuši jau aptuveni 30 projektus.

Ātrāk un līdz pat 25% lētāk.

Ņemot vērā operatīvu paneļu montāžu, nav nepieciešamas lielas papildus teritorijas platības. Karkasa montāžas darbi nav atkarīgi no laika apstākļiem, jo 60% no visiem sienu un pārsegumu paneļu izgatavošanas un stiegrošanas darbiem notiek rūpnīcā. Kā arī būvobjekts ir visu laiku sakopts, jo nepieciešama ļoti maza papildus platība materiālu uzglabāšanai un nav nepieciešama būvtehnika ar ļoti lielu celtspēju. Pirms krāsošanas vai tapešu līmēšanas nepieciešama tikai minimāla iekšējo šuvju un montāžas vietu apdare, aiztaupot laiku un līdzekļus.

Apvienotas betona un koka ēku priekšrocības.

Cementa skaidu plāksne ir mitrumu neuztveroša un ekoloģiska. Tās  sastāvā ir 63 % skaidas, 25% cements, 10% ūdens un tikai 2% piemaisījumi. Pielietojot VST sistēmu, tiek saglabātas visas monolītbetona un dzelzsbetona paneļu celtniecības priekšrocības: augsta pretestības spēja uz spiedi un stiepi un augsta izturība pret dinamiskajām slodzēm. Vienlaikus netiek zaudētas arī priekšrocības, kas ir koka būvēm: dzīvošanai svarīgais labvēlīgs mikro klimats un vienmērīga sienu virsmu īpatnējā siltuma temperatūra.

Skaņas izolācija un energoefektivitāte.

Būvējot ar VST sistēmām, ir viegli sasniegt izcilus skaņas izolācijas parametrus ar skaņas pretestību. Piemēram, sienai ar biezumu D=250mm, skaņas caurlaidība būs 62 dB (Rw), augsta energoefektivitāte ar siltuma patēriņu ≤ 32 kwh/m2 gadā, ļoti augsts ēkas blīvums ≤ n50: 1,0 h‐1 (noteiktais gaisa caurlaidības rezultāts). Šīs sistēmas izmantošana celtniecībā pierādīta kā ļoti stabila un droša pat reģionos, kur notiek zemestrīces, kā arī paredz ļoti ilgu ēku ekspluatācijas laiku.

(Šeit minētas galvenās VST sistēmu priekšrocības salīdzinot ar līdzīgu daudzdzīvokļu namu būvniecību.)

Patentētā nenoņemamo paneļu sistēma sastāv no cementa skaidu  plāksnēm, kas jau rūpnīcā tiek savienotas vienā gatavā elementā – panelī. Paneļi tiek izgatavoti rūpnīcā pēc iepriekš izstrādātā ēkas projekta un nepieciešamajiem parametriem (jau paredzot vietas logiem, durvīm, kā arī elektroinstalācijām un rozetēm) un objektā samontēti, pēc tam pildīti ar betonu.

Paneļu sastāvs

VST-sistēma ir patentēta nenoņemamo veidņu – paneļu sistēma, kuru veido divas 24 mm biezas, līdzeni presētas, cementa skaidu  plāksnes (CSP), kas rūpnīcā tiek savienotas vienā gatavā elementā – panelī. CSP ir mitrumu neuztveroša un ekoloģiska, un tās  sastāvā ir 63 % skaidas, 25% cements, 10% ūdens un tikai 2% piemaisījumi. Pateicoties šādam sastāvam, tiek saglabātas visas monolītbetona un dzelzsbetona paneļu celtniecības priekšrocības: augsta pretestības spēja uz spiedi un stiepi un augsta izturība pret dinamiskajām slodzēm. Vienlaikus netiek zaudētas arī priekšrocības, kas ir koka būvēm: dzīvošanai svarīgais labvēlīgs mikro klimats un vienmērīga sienu virsmas siltuma temperatūra.

Paneļu izgatavošana un montāža

Paneļa ražošanai tiek izmatotas cementa skaidu plāksnes (CSP) ar 24mm biezumu un gludu virsmu. Kā savienojošās detaļas tiek pielietoti vienīgi pašu ražoti patentēti  tērauda profili, kuri tiek pieskrūvēti pie loksnēm ar cinkotām pazeminātām galvu skrūvēm. Rūpnīcā pirms plākšņu savienošanas uz plāksnes tiek novietots projektā paredzētais armatūras stiegrojums un elektroinstalācija. Sienu atsevišķie elementi tiek savienoti rūpnieciski, bez ārējās virsmas bojāšanas, izveidojot vienu lielu paneli. Rūpnīcā savienojuma vietās veidojas frēzēta 12 mm plata un 6 mm dziļa  savienojuma šuve. Plāksnes savstarpēji tiek līmētas un savienotas ar ķīli. Objektā šuve tiek aizdarīta pēc instrukcijas. Ar šiem profiliem tiek panākts vienmērīgs paneļa biezums kā arī spiediena uzņemšana līdz pilnīgai betona sacietēšanai objektā. Visi elementi ir ar pārvietošanas stiprinājumiem un ērti piemēroti transportēšanai speciālās transporta kasetēs.

Sienu un pārsegumu elementi vienā mezglā tiek montēti būvlaukumā, un tad ar šķidru pašplūstošo betonu aizpildīti, tādējādi veidojot savu galīgo stabilitāti. CSP paliek no abām pusēm kā nedemontējams veidnis ar augstu pirmsapstrādes kvalitāti.

VST sistēma tiek pielietota sienu, pārsegumu, trepju, kā arī citu speciālo elementu izveidošanai. Sienas paneļus var izbūvēt gan vertikālus, gan ar nobīdi. Paneļos tiek izgatavotas projektā paredzētās logu un durvju ailes, kā arī elektroinstalācija. Armēšana notiek rūpnīcā pēc statikas aprēķina (BK projekts) katram  konkrētam  projektam.

Standarta sienu tipi:
D=17,5cm (d=12,7cm);
D=20,0cm (d=15,2cm);
D=21,5cm (d=16,7cm);
D=23,0cm (d=18,2cm);
D=25,0cm (d=20,2cm);
D=30,cm (d=25,2cm).

Sienas kopējais biezums D (arhitektūras izmērs) sastāv no betona biezuma (d) un divu ārējo plākšņu summas. Pastāv iespēja pēc speciāla pasūtījuma izgatavot nestandarta izmēra sienu paneļus.

Kontakti

SIA “STATS INCOM” +371 29147361 Būvniecība, rekonstrukcija, ģenerāluzņēmēja funkcijas
SIA “EASY BUILDING” +371 29147361 VST sistēmas, būvniecība un projektēšana
GmbH "STATS Bau" +371 28602222 Projektēšana, būvniecība, ģenerāluzņēmēja funkcijas Vācijā

Pieredze